Info Teraapia & Massaaž Eeterlikud õlid Koolitused Terapeudid Kontakt Galerii Sõbrad

Aroomteraapia
Taimeteraapia
Õieteraapia
Massaaž


Teraapia & Massaaž

 

Oled saanud võimaluse tutvuda aroomteraapia ja taimemaailmaga ning astuda esimese sammu, mis viib sind sügavale avastusteni – looduse mõjutustest inimese meelele, tunnetele ja kehale. Järgides Loojat, loodust ja kuulates enese südamehäält suudame püsida tasakaalus. Tasakaal on “võtmeks” tervena ja elujõulisena püsimisel.


Aroomteraapia on looduslik tugiravi, mis kasutab taimedest tehtud eeterlikke õlisid. Õlid sisaldavad kontsentreerituid taimseid energiaid - aroomimolekule ja keemilisi komponente. Neid õlisid kasutatakse ühenduses massaaži, hõõrumise, inhalatsiooni, kompresside, vannide ja nahahooldusega.

Aroomteraapia on ravimise holistlik vorm, mis töötab kehaga, et tugevdada tervist, seega mõjutades üheaegselt keha, meelt ja tundeid.

Teraapia on suunatud keha immuunsüsteemi tugevdamisele ja eneseravimisvõime taastamisele. Esmane mõjutus on närvisüsteemi kaudu – meele ja tunnete häiretele, mille tasakaalustamisel korrigeeruvad ka teised organsüsteemi häired.

Eeterlike õlide lõhnamolekulide sissehingamisel mõjutatakse emotsioone ja tundeid nagu viha, hirm, masendus ja ärrituvus. Õlide imendudes vereringesse mõjutatakse immuunsüsteemi, hormonaalsüsteemi, ainevahetusprotsesse, valu, põletikke ja teisi tähtsaid organfunktsioone.

Aroomteraapia annab mitmekülgse ja just sinule sobiliku võimaluse hoidmaks ja taastamaks heaolu, tervist ja kaunidust.

Aroomteraapia põhilised kasutusalad on:

1. Inimese, kui terviku mõjutamine

 • keha eneseravimisvõime taastamine
 • keha terviku tasakaalustamine
 • keha ja meele häirete korrigeerimine
 • haigusi ennetav profülaktika

2. Taastusravi

 • Traumad, armid, verevalumid, paistetused, lümfi- ja vereringe häired
 • Haiguste järgne taastumine

3. Iluravi – nahahooldus

 • Erinevate nahatüüpide hooldamine
 • Nahahaiguste profülaktika ja ravi

Aroomteraapias jagatakse eeterlike õlide kasutamine kolme erinevasse valdkonda:

 • Kosmeetiline aroomteraapia – on osa kosmetoloogiast ja hõlmab põhiliselt nahahooldust. Kasutatakse valmissegatuid aineid lõõgastumiseks, stimuleerimiseks ning erinevate nahatüüpide ja probleemide hoolduseks.
 • Meditsiiniline aroomteraapia – eeterlike õlide manustamine ravimitena (spetsiaalse väljaõppega arstidele).
 • Teraapiline ehk tavaaroomteraapia – tugiravi meetod, mis tasakaalustab organfunktsioonide tegevust. Põhineb organismi terviklikkusel, luues soodsa keskkonna keha eneseparandamisvõimele. Teraapilise aroomteraapia alla kuulub peamiselt massaaž eeterlike õlidega ja teised kasutamismeetodid.

 

Tule meie pere liikmeks!
2014-07-09
Lühikoolitus sügis 2013 Meeled ja tunded rõõmsaks ning tasakaalu taimede lõhnadega.
0000-00-00